Subaşılar Otomotiv Ambalaj & İnşaat
ÖZELLİKLERİ

ELECT: DAHA UZUN PİL ÖMRÜ, DÜŞÜK GÜRÜLTÜ VE YÜKSEK PERFORMANS

Plug-in elektrikli ve hibrit araçların gerektirdiği teknik özellikleri karşılamak için Elect lastiklerinin geliştirilmesinde aşağıdaki belirli özellikler dikkate alındı:

1. Düşük Tüketim:  En düşük enerji tüketimini sağlamak için elektrikli araç lastiklerinin yuvarlanma direnci mümkün olduğunca düşük olmalıdır. Elect teknolojisine sahip Pirelli lastikleri, düşük yuvarlanma dirençleri sayesinde pil ömrünü optimize eder.

2. Anlık Tork: Geleneksel içten yanmalı motorlarla karşılaştırıldığında, elektrikli araçlar tekerleklere anında tork iletir. Bu gücü aşırı aşınma olmadan lastiklere aktarmak için Elect lastikleri, anında kavrama sağlayan özel bir bileşime sahiptir.

3. Ağırlık: Pillerin ağırlığı, elektrikli araçların benzersiz bir dikey ağırlık dağılımına sahip olduğu anlamına gelir. Bu, sürüşün tüm aşamalarında lastikler üzerinde önemli baskılara neden olur. Elekt lastikleri, aracın performansının kontrolünü artıran, malzemenin, yerleşimin, tasarımın ve yapının doğru deformasyonunun optimal kombinasyonu sayesinde bu ağırlığı desteklemek için özel olarak geliştirilmiştir.

4. Gürültü: Bu araçlar sessizdir. Bu nedenle, sürüş konforunu artırmak için lastiklerin bu özelliği tamamlaması gerekir. Elect lastikler, sürüş sırasında gürültüyü en aza indirerek elektrikli otomobillerin sessizce hareket etmesine yardımcı olmak için optimize edilmiş bir sırt desenine ve yapı tasarımına sahiptir.